نکات مهم درباره خرید کاناپه های تخت خواب شو ( تختخوابشو – تختخوابشو )

مبل تختخوابشو تختشو مبلمان تختخوابشو

نکات مهم درباره خرید کاناپه های تخت خواب شو ( تختخوابشو – تختخوابشو )

نکات مهم جهت خرید کاناپه های تختخوابشو

مبل راحتی تختخوابشو تختخواب شو آرا

مبل راحتی تختخوابشو مدل

در برخی از خانه‌ها، اتاق خواب‌ برای چند کاربرد متفاوت طراحی می‌شود. امروزه بسیاری از اتاق‌خواب‌ها علاوه بر داشتن فضایی برای استراحت کردن و خوابیدن، فضایی برای کار کردن نیز دارند. اگر خانه‌ای کوچک دارید که اتاق خواب آن فضایی است برای خوابیدن و کارکردن، بهتر است آن را به گونه‌ای طراحی کنید که در طول روز فضای کافی و مناسب برای به انجام رسانیدن کارهای روزمره‌تان هم داشته باشد.

نکات مهم مبلمان تختخواب شو

یکی از انتخاب‌های شما برای رسیدن به این فضای ایده‌آل، استفاده از مبل‌های تخت‌خواب‌شو است. در ستون این هفته به رعایت چند نکته قبل از خرید مبل‌های تخت‌خواب‌شو می‌پردازیم.

ـ نکته اول: به یاد داشته‌باشید که در طول روز به فضای کافی اتاق خواب نیاز دارید تا به راحتی به کارهای روزمره‌تان رسیدگی کنید و همچنین به فضایی برای نشستن و استراحت کردن احتیاج خواهید داشت، پس در ابتدا اندازه‌ مناسب مبل‌های تخت‌خواب‌شو را در ذهن‌تان طراحی کنید و سپس شروع به پرسیدن چند سوال از خود‌تان کنید.

 

برای مثال سوال‌هایی مانند قرار است چند نفر از این فضا استفاده بهینه داشته باشند؟ آیا زوج هستید یا خود به تنهایی از این فضا استفاده می‌کنید؟ چه مدت از روز را به استراحت اختصاص می‌دهید و چه مدت از روز را برای به انجام رسانیدن کارهایتان سپری می‌کنید؟ متراژ اتاق چه اندازه است؟ آیا متراژ اتاق به شما این اجازه را می‌دهد که از تخت‌خواب‌های سایز بزرگ استفاده کنید؟ ملافه‌هایی که از قبل در خانه دارید چه سایزی دارند؟

نکته دوم: قبل از خرید مبلمان تختخوابشو دقت داشته‌باشید که بافت نهایی این نوع از مبلمان تختخوابشو به گونه‌ای باشد که به هنگام خوابیدن به روی آنها با سلیقه و ذایقه شما به طور کامل هماهنگی داشته‌باشد. به طور کل بافت‌هایی را که نرم و لطیف و مقاوم هستند، انتخاب کنید. همچنین می‌توانید ملافه‌ای را جداگانه برگزینید که به هنگام خواب و استراحت از آن روی تخت‌خواب استفاده کنید.

ـ نکته سوم: به هنگام خرید مبلمان تختخوابشو ، الگو و طرح پارچه مبلی را انتخاب کنید که با اتاق شما هماهنگی داشته باشد، در نظر داشته‌باشید تنوع طرح و بافت این نوع مبلمان تختخواب شو در بازار بسیار زیاد است. می‌توانید انواع گل‌دار، راه‌راه، چهارخانه و مدل‌های عروسکی را بنا بر سبک اتاق و نوع کاربرد آن انتخاب کنید.

نکته چهارم: به هنگام خرید کاناپه‌های تخت خواب‌شو به پایه‌های آن دقت کنید. کاناپه‌هایی را خریداری کنید که پایه‌هایش با چسب به بدنه کاناپه محکم شده‌باشد. آن دسته از کاناپه‌هایی که با میخ به بدنه متصل می‌شوند بعد از مدتی شل شده و باعث نامیزان شدن و لق خوردن تخت خواب می‌شوند.

ـ نکته پنجم: بهتر است به هنگام انتخاب کاناپه تختشو مورد نظر، آن را باز کنید و به روی همه نقاط آن بنشینید تا مطمئن شوید که همه نقاط آن مانند مرکز آن نرم و راحت است.

ـ نکته ششم: سطح رویی و اطراف کاناپه را به دقت نگاه کنید. سطح کلی کاناپه باید پوشیده از تشک و پارچه باشد تا نرمی و لطافت را به شما منتقل کند. اگر در ساختار نهایی و رویی کاناپه از چوب استفاده شده است، از خریداری آن منصرف شوید.

ـ نکته هفتم: قسمت تخت‌خواب کاناپه را به سمت خود بکشید. اگر به هنگام بیرون آمدن سخت و دشوار بیرون آمد و دچار لق خوردن و تکان خوردن شد از خرید آن منصرف شوید.

مبل تختخوابشو کاناپه تختشو آراـ نکته هشتم: در نظر داشته باشید که اسکلت و بدنه کاناپه‌های تختخواب‌ شو مقاوم باشد و همچنین تشک آن دارای قطر کافی و مناسب برای نشستن و خوابیدن باشد، در غیر این‌صورت به دلیل کاربرد دوگانه، این نوع مبلمان به‌طور سریع فرسوده و خراب می‌شوند.

ـ نکته نهم: اسکلت و بدنه کاناپه باید مقاوم و محکم باشد به گونه‌ای که تخته چوبی زیرین آن لق نباشد و تکان نخورد.

نکته دهم: کاناپه مبل تختخوابشو مورد نظر را به گونه‌ای انتخاب کنید که فنر داخل تشک آن محکم و با دوام باشد. اگر از آن دسته افرادی هستید که دارای وزن بالایی هستند بهتر است تشکی با فنرهای مقاوم و محکم انتخاب کنید چرا که این دسته از افراد به طور معمول بعد از گذشت زمان کوتاهی از تشک ابراز نارضایتی دارند.

ـ نکته یازدهم: به هنگام خرید از مسوول فروش بپرسید که تشکی برای جایگزین کردن و تعویض کردن به هنگام خراب شدن تشک کاناپه دارند یا خیر، در این صورت می‌توانید با خیال آسوده خرید کنید

ـ نکته دوازدهم: با توجه به اینکه مبل های تختخوابشو از ابتدا به عنوان تختخواب استفاده میگردد ، حتما نسبت به سابقه تولید کننده مبل تختخواب شو تحقیق کنید. از فروشنده هایی که تمامی کالا ها را می فروشند ترجیحا خرید نکنید ، زیرا فروشگاهی که تولید کننده یا دست اول نباشد به دنبال افزایش سود بیشتر می باشد و قطعا کالایی ارزانتر جهت دریافت سود بیشتر ارائه میدهد و به کیفیت نمی اندیشد.

 

 

اشتراک گذاری پست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *