جهت خرید میز و صندلی نهار خوری به نکات زیر توجه فرمایید!!

مبل آرا

جهت خرید میز و صندلی نهار خوری به نکات زیر توجه فرمایید!!

جهت خرید میز و صندلی نهار خوری به نکات زیر توجه فرمایید!!

 امروزه میز و صندلی های ناهار خوری جزو پای ثابت مبلمان خانه به حساب می آیند. پس بهتر است که در خرید آن ها هم دقتی را به خرج دهیم که در موقع خرید دیگر مبلمان های خانه به خرج می دهیم.  برای این کار ابتدا باید در مورد آن ها اطلاعات جامعی داشته باشید ما در اینجا شما را با تعدادی از ویژگی هایی که هر میز و صندلی غذاخوری باید داشته باشد آشنا می کنیم.

solid wood round dining table and chairs designs design wooden including exciting dining room design ideas 300x214 - جهت خرید میز و صندلی نهار خوری به نکات زیر توجه فرمایید!!

رنگ آمیزی میز و صندلی های غذاخوری

رنگ آمیزی میز و صندلی های غذاخوری نیز بسیار مهم است. در رنگ آمیزی این مبلمان ها باید از مرغوب ترین رنگ ها و تینرها استفاده کرد. مطمئنا شما هم خوب می دانید که صندلی های میزناهارخوری مدام در حال جا به جا شدن هستند و ممکن است در اثر برخورد با دیگر پایه ها و حتی دیگر قسمت های خانه دچار آسیب شوند، این رنگ ها هستند که وظیفه مراقبت از آن ها را بر عهده دارند پس انتخاب جنس خوب از این جهت اهمیت می یابد.

 

 مواد  مورد استفاده در ساخت میز ناهارخوری

میز و صندلی های ناهارخوری هم مانند دیگر مبلمان های خانه دارای انواع متنوعی هستند چه در طراحی و چه در متریال ها و مواد و مصالح، اما محبوب ترین نوع میز و صندلی های غذاخوری میز و صندلی های چوبی هستند. اگر خواستید که میز و صندلی غذاخوری چوبی تهیه کنید دقت کنید که حتما چوب آن ها راش باشد. چوب راش مستحکم ترین و مقاوم ترین نوع چوب است که می توان از آن ها مبلمان های مختلف ساخت.

 اتصالات میز و صندلی  غذاخوری مقاوم باشند

میز و صندلی هایی که دارای اتصالات از نوع پیچ و مهره هستند به نسبت میز و صندلی هایی که دارای اتصالات چسبی و میخی هستند دارای استحکام بیشتری هستند. معمولا در اتصال اجزای میز و صندلی های ناهارخوری از پیچ های خودکار و پیچ های آلنی که اتصالات محکم تر و مقاومتری را ایجاد می کنند استفاده می شود.

d6b693aca5004ceda4066a741d4c4499 solid oak dining table oak table 300x246 - جهت خرید میز و صندلی نهار خوری به نکات زیر توجه فرمایید!!

طراحی  و دیزاین پایه میز و صندلی های نهارخوری

یکی دیگر از نکته هایی که در هنگام خرید میز و صندلی ها باید به آن توجه کنید، نوع طراحی پایه های صندلی ها است. هرچه پایه ها صاف تر باشند مدت زمان بیشتری را دوام می آورند، البته نباید از این نکته که پایه های دارای منحنی زیبایی بیشتری دارند هم گذشت. اما باید دقت کرد که انحنای این پایه ها نباید از یک حد مشخصی گذر کند. تا هم زیبایی و هم استفقامت میز و صندلی های ناهارخوری حفظ شود.

Outstanding Round Dining Table An Vintage Round Dining Table For 6 300x246 - جهت خرید میز و صندلی نهار خوری به نکات زیر توجه فرمایید!!

 طراحی تکیه گاه صندلی های ناهار خوری

تکیه گاه ها از دیگر نکته هایی هستند که باید در هنگام خرید میز و صندلی های غذاخوری به آن ها توجه کرد. تکیه گاه های خیلی بلند و یا خیلی کوتاه هر کدام به نوبه خود می توانند باعث آزار و اذیت شما شوند پس بهتر است که صندلی هایی را انتخاب کنید که از این بابت هم آسایش و راحتی شما را مهیا کنند.

جنس  نشیمن میز و صندلی های غذاخوری

مهم ترین قسمت در میز و صندلی های ناهار خوری قسمت نشیمن گاه آن ها است. معمولا برای این قسمت تشکچه های نرمی تهیه می شود که اگر قصد داشتید مدت زمان زیادی را روی آن بنشینید اذیت نشوید. معمولا این قسمت از تخته های چند لایه تهیه می شوند و برای روی آن ها نیز از ابرهای متراکم، اسفنج های با دوام و بهترین پارچه ها استفاده می شود. در این مورد نیز می توانید به محصولات گروه میز و صندلی ناهار خوری آرا سوفا اعتماد کنید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *